برنامه های هفته کار و کارگر در سال 1396 )

چهار شنبه 6 اردیبهشت 1396بازدید: 2339

برنامه های هفته کار و کارگر در سال 1396

     
 

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در جلسه ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر و بسیج کارگری :
مدیریت جهادی در راستای اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال باید در کارهای نو و جدید لحاظ شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ؛ جلسه ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر و بسیج کارگری با حضور جمعی از مدیران ، مسؤلان و نمایندگان ادارات ، شرکتها و نهادهای فعال در عرصه کار و کارگری و تعاون در سالن ایثارگران اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان برگزار شد .

در این جلسه ؛ مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه مدیریت جهادی باید در کارهای نو و جدید لحاظ شود گفت : اساس استقلال و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با کار مضاعف شکل می گیرد و نمود تجلیل از کار و فعالان این عرصه می تواند در هفته کار و کارگر و بسیج کارگری جلوه گر شود .
رضا اسماعیلی با بیان اینکه از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه امسال به عنوان هفته کار و کارگر و بسیج کارگری نامگذاری شده است گفت : در این هفته ؛ برنامه‌های متنوعی برای کارگران استان کرمان برگزار خواهد شد که تجلیل از کارگران تلاشگر بخشهای مختلف استان در رأس این برنامه هاست .
وی مهمترین برنامه های هفته کارگر را حضور دسته جمعی کارگران در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با لباس کار ، غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای والا مقام ، دیدار با خانواده های معظم شهیدان کارگر، برگزاری مراسم جشن تجلیل از کارگران ، مراسم جشن بزرگ کار و تولید با حضور بیش از 4000 نفر از کارگران و خانواده های آنها و هنرمندان مطرح کشوری و استانی در سالن شهدای کارگر واقع در اداره کار ، ساعت 20 یکشنبه 10 اردیبهشت ماه - دیدار مسؤلان و نمایندگان جامعه کار و  کارگری و تعاون گران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و همچنین دیدار با استاندار اعلام کرد و گفت : در این هفته برنامه های فرهنگی و ورزشی ویژه ای نیز برای کارگران و خانواده های آنها تدارک دیده شده است که مهترین آنها ختم قرآن کریم و اهدای ثواب آن به ارواح طیبه شهدا و همچنین برگزاری بیش از 600 مسابقه ورزشی در 23 رشته ویژه کارگران و فرزندان آنها می باشد .
در این جلسه مسعود حسین نخعی مدیر فرهنگی و اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز ضمن بیان برنامه های هفته کارگر از حضور چشمگیر مدیران ، مسؤلان و نمایندگان ادارات ، شرکتها و نهادهای فعال در عرصه کار و کارگری و تعاون در برنامه ریزی و اجرای برنامه های ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر و بسیج کارگری قدردانی کرد .
خاطر نشان می شود برنامه روز شمار هفته کار و کارگر و بسیج کارگری به شرح ذیل می باشد :
سه شنبه 5 اردیبهشت ماه با نام : کارگران ، اسلام ناب محمدی (ص) ایمان و امید
چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه با نام : کارگران ، ولایت ، اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال . ساعت 9 روز چهارشنبه مراسم ویژه تکریم از شهید شاخص کارگری استان در سال 96 ؛ شهید لطف علی محسن بیگی در سالن شهید کاشی گر شرکت زغالسنگ کرمان برگزار و از کارگران نمونه استان تجلیل خواهد شد .
پنجشنبه 7 اردیبهشت ماه با نام : کارگران ، تأمین اجتماعی ایمنی و بهداشت کار . ساعت 7 صبح روز پنجشنبه مراسم ورزش صبحگاهی با حضور کارگران و خانواده های آنها در پردیس قائم کرمان برگزار می گردد – ساعت 8:30 مراسم گلباران و عطر افشانی قبور مطهر شهدا در سراسر استان با حضور کارگران برگزار می شود و ساعت 10 نیز مدیران و مسؤلان جامعه کار ، تولید و تعاون استان از یماران بستری در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) عیادت خواهند نمود .
جمعه 8 اردیبهشت ماه با نام : کارگران ، مهارت ، معنویت و نشاط اجتماعی . در این روز کارگران و مدیران واحدهای صنعتی استان به صورت متشکل در نماز جمعه حضور خواهند یافت .
شنبه 9 اردیبهشت ماه با نام : کارگران ، زنان کارگر ، تعالی خانواده و مسؤلیت اجتماعی . در روز شنبه گردهمایی ایمنی و بهداشت با حضور مدیران ایمنی واحدهای صنعتی و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان در سالن شهید رحمانی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان برگزار می شود .
یکشنبه 10 اردیبهشت ماه با نام :کارگران ، بسیج کارگری ، ایثار و مقاومت . در این روز مراسم جمع خوانی قران کریم ویژه جامعه کارگری در صنایع مس شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد . همچنین ساعت 20 یکشنبه 10 اردیبهشت ماه مراسم جشن بزرگ کار و تولید با حضور بیش از 4000 نفر از کارگران و خانواده های آنها و هنرمندان مطرح کشوری و استانی در سالن شهدای کارگر واقع در اداره کار برگزار می گردد .
دوشنبه 11 اردیبهشت ماه با نام : روز جهانی کارگر . در این روز نیز مراسم تجلیل از کارگران در شهرستانها برگزار می گردد .


ثبت دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه