نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای جنوب شرق کشور)

یکشبه 8 مرداد 1396بازدید: 2430

نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای جنوب شرق کشور صبح امروز به مرکزیت استان کرمان و همزمان با سه استان همجوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان این المپیاد صبح روز جمعه ششم مرداد ماه 1396 با مرکزیت کرمان و همکاری استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به صورت همزمان در 9 شهرستان از این 3 استان برپا شد و داوطلبان این المپیاد در زمینه ایمنی خود را محک زدند.
این المپیاد برای دومین سال پیاپی در استان کرمان برپا شد و حدود 800 نفر در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد 50 نفر به مرحله دوم راه پیدا می کنند و در نهایت به سه نفر برگزیده جوایز ارزنده اهدا می شود و مهرماه سال جاری همزمان با روز ایمنی و آتش نشانی از افراد برتر تجلیل خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  در حاشیه این المپیاد گفت: با برگزاری این آزمون ها باید بتوانیم اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در خصوص بالا بردن سطح ایمنی و صیانت از نیروی کار برای حفظ جان کارگران واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی دنبال کنیم و همچنین بتوانیم حداقل حادثه را داشته و از شدت حوادث کم کنیم.
رضا اسماعیلی پور افزود: یکی از وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به مبحث ایمنی و حرفه آموزی است لذا آموزش مدیران، کارکنان و کارگران استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: از آنجا که آموزش غیر مستقیم از آموزش های موثر است و می تواند اثرگذارتر از آموزش مستقیم باشد بنا شد المپیادی برگزار شود که ضمن رقابت بین مسئولان ایمنی، مدیران شرکت ها و کارگران به این افراد آموزش دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه به افرادی که در این آزمون شرکت می کنند گواهینامه دوره آموزشی داده می شود گفت: با توجه به قول معاون وزارت تعاون این آزمون در سال های آینده به صورت ملی برگزار خواهد شد.
نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای جنوب شرق کشور صبح امروز با حضور مدیرکل تعاون، کار و فاه اجتماعی، داوطلبان و سایر مسئولان در محل مجتمع فنی و حرفه ای کرمان برگزار شد.

 


ثبت دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه